Carolien Visser is al jarenlang een heel betrokken donor – eerst doneerde ze volbloed, tegenwoordig plasma. Ze is in 2023 lid geworden van de Donor Advies Raad (DAR). “Ik vind het belangrijk dat Sanquin zo goed mogelijk met donors omgaat en ik wil meedenken over hoe ze dat kunnen doen”, zegt ze. “Het is bovendien super interessant om een kijkje achter de schermen te krijgen bij deze complexe organisatie.”
Over de DAR
Sanquin heeft de Donor Advies Raad (DAR) ingesteld zodat donors kunnen meedenken, meepraten en adviseren over alle zaken waar ze mee te maken krijgen. Want jouw belangen staan bij Sanquin voorop. De DAR adviseert dan ook tot op het hoogste niveau over allerlei beleidszaken.
Carolien: “Als DAR-lid kun je helemaal vooraan in het proces meedenken over beslissingen rondom donors. En gevraagd en ongevraagd adviezen geven aan Sanquin. We praten bijvoorbeeld over de sluiting van bepaalde afnamelocaties en hoe je de donors van die locatie tegemoet kunt komen. Of we krijgen de vraag om een communicatie-uiting te beoordelen op duidelijkheid. Sanquin deelt ook relevante managementrapportages met ons, of vraagt hoe wij als donors aankijken tegen voorstellen voor wetenschappelijke onderzoek waarvoor donorbloed nodig is. Dat is niet alleen belangrijk, maar ook heel interessant om meer over te weten. Sanquin luistert echt naar onze adviezen, ze doen er daadwerkelijk iets mee.”
Er is weer plek voor nieuwe DAR-leden!
Wil jij de belangen van je mededonors behartigen? En wil je meer inzicht in hoe Sanquin werkt, wat de toekomstplannen zijn en daarover meedenken en adviseren? Dan is de Donor Advies Raad iets voor jou!
De DAR bestaat op dit moment uit een voorzitter, 7 leden en een ambtelijk secretaris ter ondersteuning. Om alle donors zo goed mogelijk te blijven vertegenwoordigen, zoekt de DAR gezien de huidige samenstelling 2 volbloeddonors.
Carolien: “Voor een goede geografische spreiding van de DAR-leden moedigen we donors uit het zuiden van het land aan om te solliciteren. Maar natuurlijk zijn we blij met alle aanmeldingen van volbloed donors. We zijn een heel divers samengesteld team, met verschillende achtergronden. Zo kunnen we een mooi breed advies geven. Het is ook echt een gezellig team, we werken prettig samen bij het opstellen van onze adviezen.”
Dit houdt het werk als DAR-lid in:
- Eén keer per kwartaal komt de DAR fysiek samen op een donderdagavond in Utrecht. Daar bespreek je samen met verschillende managementteam-leden van Sanquin actuele beleidsonderwerpen.
- Twee weken van tevoren bereid je deze bijeenkomst online voor in een Teams-meeting met de andere DAR-leden.
- Je aanstelling is voor vier jaar, met een mogelijkheid tot verlenging van nog eens vier jaar.
- De onkosten die je maakt, krijg je vergoed. Tijdens de fysieke bijeenkomst krijg je een maaltijd.
Carolien: “Je kunt dit werk prima naast een baan doen, het vraagt niet zo veel tijd. Ben je nieuwsgierig, kun je goed samenwerken en met een kritische blik meerdere belangen afwegen? Dan kun je met het DAR-lidmaatschap een extra dimensie aan je donorschap geven.”
Aanmelden
Lijkt het je leuk om toe te treden tot de DAR? Stuur dan je motivatiebrief met CV vóór 18 juni 2025 naar [email protected]. Word je uitgenodigd voor een sollicitatiegesprek, dan plannen we dat in overleg met jou in. Het zal plaatsvinden in Utrecht in de avonduren.
Wil je eerst meer informatie over de DAR? Mail je contactgegevens naar [email protected], dan nemen we contact met je op.